Son Dakika

Gambia’da yürütülen mikro iğneli bant aşı testinin sonuçları başarılı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gambia’da ABD’li ve İngiliz bilim insanlarının yürüttüğü klinik deneyde, çocukların aşılanmasında kullanılan mikro iğneli bant aşı yönteminin güvenli olduğu ve çocukların güçlü bağışıklık değerleri gösterdiği açıklandı. Deney kapsamında mikro iğne içeren bantlarla çocuklara kızamık ve kızamıkçık aşıları uygulandı. Cilde ağrısız bir şekilde nüfuz eden bant aşının deriye yapıştırıldığını ifade eden bilim insanları, bant aşıyla geleneksel şırınga aşının sonuçlarını karşılaştırdı. Buna göre bant aşının şırınga aşıyla aynı bağışıklık etkisi yarattığı ortaya koyuldu.

KOLAY TAŞINIYOR, SOĞUTMAYA GEREK DUYMUYOR

Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından maddi destek sağlanan klinik deneyde, Gambia’daki 45 yetişkin, 120 çocuk ve 120 bebeğe uygulanan bant aşının uygulama kolaylığının büyük bir etki yaratacağı ifade edildi. Şırınga aşılamada karşılaşılan HIV ve benzer hastalıkların bulaşma riskini en aza indirdiklerini belirten bilim insanları, bant aşının taşınmasının daha kolay olacağını ve soğukta saklama (soğutma) ihtiyacını ortadan kaldıracağını veya büyük ölçüde azaltacağını vaat ediyor.

Sponsorlu Linkler

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#Gambiada #yürütülen #mikro #iğneli #bant #aşı #testinin #sonuçları #başarılı

Source link

Gambia’da yürütülen mikro iğneli bant aşı testinin sonuçları başarılı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!