Son Dakika

EKPSS kura başvuruları ne zaman bitecek? – Son Dakika Eğitim Haberleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kura usulüyle kamu kurumlarına yerleştirmeler için başvuru süreci başladı. Kuraya, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi ya da okulu mezunu olan veya bu okullardan EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilecek. Bu adaylar, sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak.

EKPSS KURA BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Başvuru yapacak adayların işlemleri, 21 Mayıs’a kadar sürecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecek.

EKPSS KURA BAŞVURULARI HAKKINDA

EKPSS kura için sistemde engel bilgisi bulunmayan adayların, ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce bulunduğu adresteki Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı “ön kabul ve taahhüt beyanı” belgesini edinmeleri gerekiyor.

Adaylar kura için başvurularını, ÖSYM başvuru merkezlerinden 21 Mayıs mesai saati bitimine kadar veya ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi “https://ais.osym.gov.tr” ile ÖSYM aday işlemleri mobil uygulamasından aynı gün saat 23.59’a kadar yapabilecek.

EKPSS kura için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesi 7’inci fıkrası hariç diğer koşulları taşıyan adaylar başvurabilecek.Sponsor Linkleri

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#EKPSS #kura #başvuruları #zaman #bitecek #Son #Dakika #Eğitim #Haberleri

Source link

EKPSS kura başvuruları ne zaman bitecek? – Son Dakika Eğitim Haberleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!