Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşın canına kastedenlerin tepesine bineceğiz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Oluşturulma Tarihi: Haziran 02, 2024 15:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam’da AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında açıklamalarda bulundu. FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı veren Erdoğan, “FETÖ ile mücadelede ne rehavete kapılma ne de gardımızı düşürme lüksümüz vardır. Vatandaşın canına, huzuruna kastedenlerin tepesine binmeye devam edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendi ülkesi ile birlikte bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık bir ‘Dur’ denilmelidir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenlenen ‘AK Parti 31’inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki bir binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden kişiye Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifa dileyerek, “Göçük haberinin alınmasıyla birlikte UMKE ve AFAD ekiplerimiz süratle enkaz alanına müdahale etmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından göçükle ilgili soruşturma başlatılmıştır” dedi.

‘FİLİSTİN HALKI TAM 76 YILDIR ZULME MARUZ KALIYOR’

AK Parti 31’inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek, katkı sunanlara teşekkür eden Erdoğan, “Dünkü açılış hitabımızda partimizdeki istişare kültürünün yanı sıra siyasetteki yumuşama iklimine dair kanaatlerimizi paylaşmıştık. Önceki gün TÜİK tarafından açıklanan 2024 yılı ilk çeyrek büyüme rakamları ve dış politikaya dair konuları da ele aldık. Filistin davası ve Gazze’de yaklaşık 8 aydır süren katliam her zamanki gibi gündemimizin en üst sırasındaydı. Kampımızdaki ‘Siyonizmin Katliam ve Soykırım Tarihi’ sergisi; işgal, zulüm ve yıkım politikasının yeni başlamadığını hepimize bir kez daha hatırlattı. Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor, Filistin’in toprakları 76 yıldır aşama aşama gasbediliyor. Filistin’de katliam 76 yıldır kesintisiz devam ediyor, Filistinli çocuklar 76 yıldır şımarık bir devlet tarafından öldürülüyor. 7 Ekim’den bu yana Gazze’de şahit olunan barbarlık, Filistin halkının 76 yıldır her gün yaşadığı vahşetin insanlığın geri kalanı tarafından görülmesini sağladı. Türkiye olarak bu zulme, bu katliamı, 76 yıldır devam eden bu adaletsizliğe her platformda itiraz ediyoruz. Tüm imkanlarımızla Filistin halkının yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Hiçbir baskı, tehdit, küstahlık bunu değiştirmeyecek. Varsın birileri rahatsız olsun, varsın birileri İsrail’e şirinlik yapsın, varsın birileri Filistin direnişine çamur atacak kadar vicdanını kaybetsin. Biz Filistinli kardeşlerimizin nasıl zorlu, önemli ve kahramanca bir mücadele verdiklerini gayet iyi biliyoruz. Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor, aynı zamanda Arz-ı Mev’ud hezeyanına karşı Anadolu’yu savunuyor. Filistinli kardeşlerimiz Gazze’de insanlığı, insani değerleri savunuyor. İsrailli yöneticilerin yaptığı açıklamalar bunu teyit ve tasdik etmektedir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşın canına kastedenlerin tepesine bineceğiz

‘GAZZE’DE MÜSLÜMANLIĞIMIZLA BİRLİKTE İNSANLIĞIMIZ SINANIYOR’

Hamas’ın daha önceki ateşkes önerisi gibi Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın son teklifine de olumlu yaklaştığını söyleyen Erdoğan, “Netanyahu’nun cevabı ise yine kan dökmek, katliam yapmak, işgal ve soykırım politikasının şiddetini artırmak oldu. Kendi ülkesi ile birlikte bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık bir ‘Dur’ denilmelidir. Şunu bir defa görmemiz gerekiyor; Gazze ve Filistin’de sınanan Müslümanlığımızla birlikte insanlığımızdır. Gazze ve Filistin’de test edilen kardeşliğimiz, kardeşlik hukukumuzdur. Gazze ve Filistin’de insana dair tüm değerler samimiyet testinden geçmektedir. Ya bu imtihanı alnımızın akıyla vereceğiz ya da bir ömür boyu Filistin halkına karşı mahcubiyet duygusunu içimizden atamayacağız. Ya kardeşlik görevimizi hakkıyla yerine getireceğiz ya da her masum yavrunun ölümüyle birlikte kalbimiz bize daha ağır gelecek. Biz işte bu insanlık ve kardeşlik sınavından geçmenin gayretindeyiz. Tıpkı dört asır boyunca Filistin’e şanla şerefle sahip çıkın ecdadımız gibi biz de evlatlarımıza şeref payesi olarak taşıyacakları bir duruş bırakmak istiyoruz. Her türlü bedeli göze alarak yürüttüğümüz mücadele bunun içindir. Gazze’ye gönderdiğimiz yardımlarımız kesintisiz devam ediyor. İsrail üzerindeki ekonomik baskının artması için çok yönlü çalışıyoruz. Hamas ve Filistin hükümeti ile yakın diyalog içindeyiz. Bağımsız Filistin devletinin tanınması çabalarına güçlü destek veriyoruz. İspanya, İrlanda ve Norveç’le birlikte Filistin’i tanıyan ülke sayısı 147’ye çıktı. Bu sayının çoğalması; İsrail’in işgal ve zulüm politikalarına verilecek en onurlu cevaplardan biri olacaktır. Geçtiğimiz günlerde her üç ülkenin başbakanını arayarak, kendilerini tarihin doğru tarafında yer aldıkları için tebrik ettim. Bayramdan önce İspanya’yı ayrıca ziyaret edeceğiz. Soykırım şebekesinin bir an önce durdurulması, ardından da hukuka hesap vermesi için ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz ve yapacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşın canına kastedenlerin tepesine bineceğiz

‘TÜRKİYE’YE ÖZ GÜVEN VE CESARET KAZANDIRDIK’

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren reformcu ruhunu asla kaybetmeyen bir parti olduğunu kaydeden Erdoğan, “Hak ve özgürlüklerin genişletilmesinden yasakların kaldırılmasına, hak arama yollarının artırılmasından halka hesap veren bir devlet anlayışın inşasına kadar geniş bir yelpazede önemli reformları hayata geçirdik. Demokrasimizi vesayetin ve vesayetçilerin karanlığından biz çıkardık. Milli iradeyi darbelerin, darbecilerin karanlığından biz kurtardık. Paranoyalara son verdik, korkulara son verdik. İçine kapanmış bir ülkeye son 22 yılda öz güven ve cesaret kazandırdık. Bu ülkeye; ekonomiden güvenliğe, ulaştırmadan ticarete, savunmadan enerjiye hemen her alanda Cumhuriyet tarihinin altın yıllarını biz yaşattık. Başarılarımızdan, ülkemize kazandırdıklarımızdan elbette gurur duyuyoruz. Ancak bunları yeterli görmüyoruz. Yapılanları kafi görmek; statükoya teslim olmak demektir. Mevcutla yetinmek, yeniye ve yeniliğe kapıyı kapatmak demektir. AK Parti statükocu bir parti değildir ve asla olmayacaktır” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşın canına kastedenlerin tepesine bineceğiz

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programdaki konuşmasına şu sözlerle devam etti:

TERÖR KORİDORUNA İZİN VERMEYİZ

Kandil’deki terör baronlarının siyaseti dizayn etmesine müsaade etmeyiz. Suriye’de ve Irak’ta terör koridoruna izin vermeyiz. Terör örgütü eridikçe demokrasimiz serpilecektir. FETÖ ile mücadelede ne rehavete kapılma ne de gardımızı düşürme lüksümüz vardır. Vatandaşın canına, huzuruna kastedenlerin tepesine binmeye devam edeceğiz.

Siyaseti bir kayıkçı kavgasına dönüştürmenin kimseye faydası dokunmaz. Siyaset sorunlara ortak akılla, kararlılıkla çözüm üretmek için yapılır. Türkiye’nin önünde tarihi fırsat pencerelerin açıldığı dönemde eski tartışmalarla zaman harcamayı gereksiz görüyoruz.

DAHA GÜÇLÜ, İTİBAR SAHİBİ TÜRKİYE TÜRKİYE’Yİ HAYAL EDİYORUZ

Milletimize umut aşılamamız, derdine derman olacak yol haritası hazırlamamız gerekiyor. AK Parti bu yeni dönemin banisi olacak. Bu ittifak yoluna güçlenerek devam edecek. Cumhuriyetimizin ikinci asrında daha güçlü, itibar sahibi Türkiye’yi biz hayal ediyoruz. Bu hayalin adı Türkiye Yüzyılı’dır, büyük ve güçlü Türkiye’dir.

SEÇİMSİZ DÖNEMİ VERİMLİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Yumuşama ile birlikte partiler arasındaki kesişim alanının büyümesini kıymetli buluyorum. 1 yılda yaşadığımız seçimlerle milletimiz yoruldu. Önümüzde cumhurbaşkanlığı ve meclis olarak 4 yıl belediyeler olarak 5 sene zamanımız var. bu süreyi en verimli şekilde değerlendirmemiz lazım.

ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRECEĞİZ

Enflasyon sorununu mutlaka çözeceğiz. Tek haneli rakamları inşallah yakalayacağız. Geçmişte bunu başardık tekrar başaracağız. İhracat tarafında da gayet iyi gidiyoruz. Turizmde rekor kırmayı hedefliyoruz. Enerji atılım yaptığımız alanların başında geliyor. Gabar’da bize dayatılanları parçaladık. Arama çalışmalarımıza hız vereceğiz. Tarım ve hayvancılık konusuna daha fazla eğiliyoruz. Sanayide çarklar dönmeye devam ediyor.

TÜRKİYE YÜZYILI MAARİF MODELİ

İnsan kaynağımızda Türkiye Yüzyılı maarif modelimizi hayata geçiriyoruz. Bakanımız yeni eğitim modelin detaylarını sizlere sundu. Bazı marjinal grupların çoğunun eleştirisi ideolojik nedenlerden kaynaklanıyor. Dün ve bugünkü oturumlarda partimizin gündemindeki konuları demokratik ortamda ele aldık.

BU GÜNLERE KURDUĞUMUZ GÖNÜL KÖPRÜLERİ SAYESİNDE GELDİK

Biz bu günlere sadece milletimizle geldik. Kurduğumuz sağlam gönül köprüleri sayesinde geldik. Halkın rızası bizimle olduğu sürece kutlu yürüyüşümüze kimse engel olamaz. Bunları yitirdiğimiz zaman da hiçbir şey bize fayda sağlamaz. Nice ihaneti, nice saldırıyı, nice engeli bu sayede aştık. Bundan sonra da daha fazla gönül kazanmak için gayret göstereceğiz. Teşkilat olarak yaz mevsimini milletimiz ile kucaklaşarak, dertlerini dinleyerek değerlendireceğiz.

EKSİKLERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ

Kibirlenmek, halkımız ile aramıza duvarlar örmek bize yakışmaz. Milletimizin beklentilerine kulak tıkamak bize asla ve asla yakışmaz. Biz bu yola sessiz yığınların siyasette sesi olmak için çıktık. Biz bu yola Allah’tan ve devletten başka dayanağı olmayanların dostu olmak için çıktık. Bu çizgiden sapmayacağız. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Sorunlarımızın üzerine kararlılıkla gideceğiz. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Hiçbir meseleyi görmezden, duymazdan gelmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözüm merkezi olacağız. Tüm Türkiye’ye hizmet mücadelesini sürdüreceğiz. Rabbim yolumuzu açık etsin.

Sponsorlu Linkler

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#Cumhurbaşkanı #Erdoğan #Vatandaşın #canına #kastedenlerin #tepesine #bineceğiz

Source link

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşın canına kastedenlerin tepesine bineceğiz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!