Son Dakika

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür’den öğrencilere LGS mesajı – En Son Haberler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


 

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 02 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav” (LGS) öğrencilerimizin fen liseleri, Anadolu liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ve mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve Anadolu imam hatip liseleri programlarına katılma yolunda bir kapı aralayacak. İlimizde toplamda 39 ilçede, 565 okulumuzda, 12.466 sınıfımızda 193.080 öğrencimiz bu önemli sınavda ter dökecek.

Sınavın, ilk oturumu sabah saat 09:30’da başlayacak ve sözel alanda 50 sorudan oluşacak, süresi 75 dakika olacaktır. İkinci oturum ise 11:30’da başlayacak, sayısal alanda 40 soru yer alacak ve 80 dakika sürecektir. Her iki oturumda da öğrencilerimizin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme ve bilimsel süreç becerileri ölçülecektir.

Sınav sürecinde öğrencilerimizin güvenliğini ve sağlığını en üst düzeyde korumak için her türlü önlem alınmıştır. Ayrıca, özel durumları olan 2.930 öğrencimizin sınava girişleriyle ilgili gereken tüm özel tedbirler sağlanmıştır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hedeflerinize ulaşmak için gösterdiğiniz çabaya hepimiz şahidiz. Sınava hazırlık sürecinde olduğu gibi şimdi sizlerin yanında yer alarak heyecanınıza ortak olduğumuzu belirtmek isterim. Elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza yürekten inanıyoruz. Sınav sonucunuz, şu anda sahip olduğunuz bilgilerin sadece belli bir kısmını yansıtır; ancak sizlerin değeri ve potansiyeli bu sonuçlarla sınırlı değildir. Gerçek başarınız, kararlılığınız, azminiz ve karakterinizle sürekli gelişmektedir.
Üstün gayretiniz ile birlikte vatanına ve milletine bağlı, erdemli bireyler olarak devamlı faydalı işler yapacağınıza inancımız ise tamdır.

Her biriniz benzersiz yeteneklere sahipsiniz ve sınavda elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza eminiz. Bu nedenle, sonuç ne olursa olsun, bu sınavın sizin için sadece bir başlangıç olduğunu unutmayınız ve geleceğe dair hedeflerinize ulaşma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam ediniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2 Haziran Pazar günü “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav”a girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, sınavlarda görev alacak yönetici, öğretmen ve tüm personelimize kolaylıklar diliyorum.

 Sponsor Linkleri

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#İl #Milli #Eğitim #Müdürü #Murat #Mücahit #Yentürden #öğrencilere #LGS #mesajı #Son #Haberler

Source link

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür’den öğrencilere LGS mesajı – En Son Haberler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!