Son Dakika

MSB’nin kapsamlı uzman erbaş alımı tartışma yarattı – Son Dakika Türkiye Haberleri

MSB’nin kapsamlı uzman erbaş alımı tartışma yarattı - Son Dakika Türkiye Haberleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 25 bin uzman erbaş alınacağını personel temin sayfasından duyurdu. MSB tarafından alınan idari bir kararla yaklaşık 3-4 yıldır uzman erbaş temini yapılmadığı bundan sonra uzman erbaş kaynağının sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacağı şeklinde bildirimde bulunulduğunu anımsatan emekli Tümamiral ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, “Son 3-4 yılda uzman erbaş yerine sözleşmeli erbaş ve er temin edip bunlara uzman erbaşlığa geçiş sözü verilmişken, şu an neden uzman erbaş temini yapılmaktadır?” dedi.

Yayınlanma:
10.06.2024 – 04:00

MSB’nin kapsamlı uzman erbaş alımı tartışma yarattı

Abone Ol

google-news

Bağcıoğlu, “Yüksek sayıda uzman erbaş temini yapılırken 2024-2025 döneminde sözleşmeli erbaş ve er ihtiyacı nasıl karşılanacaktır? Yeterli temin yapılmaz ise bu zafiyet nasıl giderilecektir? 25 bin uzman erbaş adayının dönem, eğitim merkezi ve mevcutlar esas alınarak yapılan eğitim planlaması nasıldır? Beş yılda kendi isteğiyle sözleşme yenilemeyerek ayrılan ve sözleşmesi feshedilerek resen ayırılan personelin miktarı yıllara sari olarak kaçtır?” sorularının yöneltti.

25 bin uzmanın eşzamanlı eğitimi durumunda eğitimin yetersiz kalmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan emekli Albay Orkun Özeller, alımda ilkokul mezunu olmanın yeterli görünmesinin de nitelik sorunu yaratacağını söyledi. Özeller, personel sayısının korunması için öncelikle tecrübeli personelin gitmesine engel olacak özlük haklarının düzeltilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sponsorlu Linkler

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#MSBnin #kapsamlı #uzman #erbaş #alımı #tartışma #yarattı #Son #Dakika #Türkiye #Haberleri

Source link

MSB’nin kapsamlı uzman erbaş alımı tartışma yarattı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!