Son Dakika

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? MEB “Sözlü Sınav Rehberi” yayımladı – Son Dakika Eğitim Haberleri

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik gereği sözleşmeli öğretmenlik alımında sözlü sınav yapılacak. Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere ilan edilen alanlardaki kadrolara başvuru yapan ve başvurusu onaylanan adaylardan KPSS’de ilgili puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında sözlü sınavlar 1 Temmuz’dan itibaren başlayacak. Sınavlar 20 ilde belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek.

Sözlü sınav sonuçları tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak. Adaylar sonuçlarını e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecek.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? MEB "Sözlü Sınav Rehberi" yayımladı - 2

SORULAR HAKKINDA

Soru cevap kâğıdında 3 soru yer alacak. Sorular; “Alanına ait bir ders işlenişinin veya öğrencilerle gerçekleştirilecek çalışmaların nasıl yapılacağının örneklerle açıklanması, genel kültür, eğitim bilimleri” konu başlıklarından oluşacak.

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanmasıyla sonuçların ilanından sonra yapılacak.

SINAV REHBERİ İÇİN TIKLAYINSponsor Linkleri

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#Sözleşmeli #öğretmenlik #mülakatları #zaman #yapılacak #MEB #Sözlü #Sınav #Rehberi #yayımladı #Son #Dakika #Eğitim #Haberleri

Source link

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman yapılacak? MEB “Sözlü Sınav Rehberi” yayımladı – Son Dakika Eğitim Haberleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!