Son Dakika

Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi komisyondan geçti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


COŞKUN ERGÜL / Ankara – Haftaya Genel Kurul’da ele alınması beklenen tekliftekibazı önemli düzenlemeler şöyle:

– Milli Eğitim Akademisi’ndekihazırlık eğitiminde başarılı olan adaylar öğretmen olarak atanacak.Akademiye öğretmen adayları, KPSS puanınagöre alınacak.

-Akademi tarafından gerçekleştirilecek eğitimleri tamamlamaları şartıyla;10 yıl görev yapanlar uzman öğretmen, uzman öğretmenlikte 10 yıl görev yapanlarbaşöğretmen olacak.

Disiplin cezaları

– Öğretmen ve yöneticilerden öğrencilere ve eğitim süreçlerine ilişkin ses veya görüntüleri paylaşanlara “kınama”; öğrencilere menfaat karşılığında özel ders veren veya özel ders için yönlendirme yapanlara, öğrencilere olumsuz örnek teşkil edecek söz, davranış, hal ve hareketlerde bulunanlara, Bakanlıkça onaylanan öğretim programının belirlediği amaç ve hedeflere aykırı faaliyet ve uygulamalar yapanlara “aylıktan kesme” cezası verilecek.

Eğitimde şiddet

– Resmi-özel tüm eğitim kurumlarında çalışan öğretmen, yönetici, usta öğretici, uzman öğretici, rehber danışmanlar ile ek ders ücreti karşılığı görev yapanlara karşı şiddet olaylarında cezalar artırılıyor. TCK’da düzenlenen kasten yaralama, tehdit, hakaret gibi suçlarda tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılacak ve hapis cezası ertelenmeyecek.

-Denetim ve inceleme sonucunda görevini yerine getirmede yetersizliği tespit edilen öğretmenler, Akademi’deeğitime alınacak. İkinci değerlendirmede de yetersizliği tespit edilenler, genel idare hizmetleri sınıfındauygun kadrolara atanacak.Sponsor Linkleri

Seramik Ürünler Satış Sitesi

#Öğretmenlik #Mesleği #Kanun #Teklifi #komisyondan #geçti

Source link

Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi komisyondan geçti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haber366 - Dünyanın her yerinde, dünyanın haberi. ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!